Technology

Czym cechuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

18.11.2020, 09:15 0 komentarzy
Czym cechuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

Od przeszło 25 lat, 16 listopada podniośle obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który został uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO. Ta data, ma co roku podkreślać, że z brakiem akceptacji każdego dnia ma styczność naprawdę sporo osób. Zasygnalizowanie do licznych instytucji publicznych, naukowców i rządów tego typu jest okazją do tego, aby szukali rozwiązania tego sporego problemu. Edukowanie, czy też tworzenie licznych paneli dyskusyjnych ma na celu promowanie tolerancji oraz brak agresji wobec osób dyskryminowanych, co według organizacji UNESCO jest dobrą metodą przeciwdziałania wszelkim niedobrym zachowaniom w tym zakresie.

Cała ta inicjatywa została wywołana poprzez systematycznie pojawiające się akty przemocy, nacjonalizmu, homofobii, antysemityzmu i różnego rodzaju nietolerancji. Stwierdzono jednak, że to właśnie te grupy mają styczność z bardzo częstą marginalizacją, dyskryminacją oraz pewnym wykluczeniem przez osoby z bliskiego otoczenia. Przejawy braku aceptacji bywają obłędnie tragiczne dla osób dręczonych, stąd też obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji mają wspominać o różnego rodzaju sytuacjach, w których dochodzi do agresji, a także pomóc w odszukaniu głównych motywów ukazania się braku akceptacji. Takie przedsięwzięcia być pomocne do tego, żeby obeznać się w tym, czym tak naprawdę jest respektowanie cudzych praw i cudzej własności, ale też przybliżyć to, co to jest uznanie oraz poszanowanie różnic indywidualnych. Ma także szkolić, uczyć doceniania różnych kultur, rozumienia innych ludzi, ale też głównym celem tego typu czynności jest umiejętność słuchania drugiego człowieka.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji - jak świętuje się go w naszym kraju?

Jednogłośny manifest ogłosili burmistrzowie, jak i prezydenci polskich miast, w którym to proszą o zapobieganie werbalnej oraz fizycznej agresji pojawiającej się z powodu rasizmu oraz homofobii, ale i również argumentują potężne oparcie dla tych osób. Pod ogólnym apelem podpisał się między innymi prezydent Warszawy, Gdańska, Poznania, Lublina oraz Katowic. Prezydent Warszawy, pan Trzaskowski zasygnalizował, że wspólnota dnia 16 listopada będzie ukazywana przez wywieszanie kolorowych flag, jak i podświetlania wielu budynków. W tęczowych barwach został podświetlony głównie Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski.

Zostaw komentarz