Technology

W wielu miastach Polski od ostatniego czwartku rozwijają się demonstracje w związku ze zmianami dotykającymi aborcji

28.10.2020, 09:49 0 komentarzy
W wielu miastach Polski od ostatniego czwartku rozwijają się demonstracje w związku ze zmianami dotykającymi aborcji

W aż 80 miejscowościach w kraju i w 20 na całym świecie, strajkować ruszyły pełnoletnie kobiety, jak również i mężczyźni razem z młodymi osobami, celem pokazania rozczarowania w związku z treścią decyzji Trybunału Konstytucyjnego w kwestii prawa do usunięcia ciąży. 22 października, decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w sytuacji chorego embrionu zostało uznane za niezgodne z polską Konstytucją. Od tego momentu stale organizowane są manifestacje, które mają na celu pokazanie niezadowolenia w tej kwestii. Demonstrantom asystują tego typu hasła jak chociażby "To jest wojna" a;bo też "Piekło Kobiet". Można usłyszeć również teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", albo "***** ***", z czego za gwiazdkami ukryto slogan, w buntowniczy sposób żądający odejścia ze stanowiska przez obecnie panującą partię. Młodsi ludzie, podobnie jak i starsi Polacy wyszli na ulice, żeby okazać jedność z manifestującymi, które pozbawiono racje do decydowania dzięki rządowemu wyrokowi. Dziesiątki tysięcy tysięcy pełnych oburzenia osób w polskich miastach oraz setki poza granicami kraju chce oświadczyć, iż taka norma prawna nie może być uchwalona i wypowiedzieć swoje wzburzenie odnośnie stanowiska obecnie panującego rządu.

Skala strajków jest kolosalna

Od samego początku na strajk przybyło bez liku osób, w szczególności pełnych oburzenia Pań. W największych miastach, strajkujących były setki, a nawet tysiące, jednak nawet i w niewielkich miasteczkach mieszkańcy pokazywali swój sprzeciw, zbierając się pod budynkami władzy oraz chodząc na tzw. "spacery". W czasie demonstracji wygłaszanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są różne utwory, z kolei na kartonowych plakatach można było odnaleźć różnego rodzaju napisy, jak na przykład "Moje ciało, mój wybór" bądź No women, no kraj. Ale właściwym symbolem, który pojawia się permanentnie, jest uznana błyskawica w czerwonym kolorze. Wiele osób pracujących w mediach i gwiazd albo przyłącza się do protestów, pojawiając się na ulicach swoich miast, czy też zamieszcza informacje w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu wsparciu dla protestu. Jednakże zwycięska partia jak również reprezentanci Kościoła Katolickiego sądzą, iż Strajk Kobiet to bandytyzm, którego celem jest to aby zniszczyć Polskę i nawołują do zrezygnowania z demonstracji.

Na obszarze całego kraju mniej więcej 400 000 ludzi ukazało się na ulicach miast w aż 400 protestach, z kolei najwięcej osób manifestujących można było znaleźć w stolicy Polski. Manifestacje na niezwykle szeroką skalę objęły także Kraków, Poznań, Szczecin oraz mnóstwo innych wojewódzkich miast. Świat obiegły także wiadomości o tym, że protesty mają miejsce w Londynie, Norwegii, Australii, Niemczech oraz we Włoszech. Na ulicach miast niemalże codziennie można spotkać strajki, którym celem jest spór o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma mieć miejsce najbardziej liczny do tej pory strajk.

Zostaw komentarz