Wakacje we wrześniu - najlepszy miesiąc do podróżowania

01.09.2018, 16:41 0 komentarzy
Wakacje we wrześniu - najlepszy miesiąc do podróżowania

Wiele osób co roku myśli nad tym kiedy jest dobry moment na wymarzony urlop. Przypuszczalnie gusta zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, które mamy co do wakacji. Niektórzy ludzie jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie preferencje najlepszym okresem, idealnym do podróżowania jest wrzesień.

Jest mnóstwo plusów wynikających z podróżowania we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacyjne wyjazdy poza okresem typowo urlopowym są zdecydowanie tańsze niż te w sezonie. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują bardzo atrakcyjne oferty last minute. Możesz mieć pewność- wyjazd we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Kolejnym powodem jest mała ilość turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeżeli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień jest właśnie dla Ciebie!

Dodatkowym atutem wrześniowych podróży jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a co za tym idzie, można spokojniej i dłużej plażować.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. Przede wszystkim Europa kusi atrakcyjnymi, ciepłymi kierunkami podróży. Pogoda we wrześniu jest bardzo łaskawa dla dużej ilości europejskich krajów, dlatego wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury przestają być aż tak męczące. Nie zapomnij jednak, aby unikać miejsc, w których w tym czasie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Nie pozostaje Ci nic innego niż spakowanie walizki i odszukanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele posiada do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Wybierz swój idealny kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając duże pieniądze.

Tagi:

Zostaw komentarz

Ostatnio opublikowane