Wkrótce wybory na prezydenta w USA

15.09.2020, 16:10 0 komentarzy
Wkrótce wybory na prezydenta w USA

W 2020 roku Ameryka odda swój głos na kolejnego przedstawiciela kraju. Na ten moment obowiązek ten odbywa Donald Trump i rzecz jasna zabiega on o ponowny urząd. Jednak konkurencja działa i na kilkadziesiąt dni przed głosowaniem jest szansa zapoznania się z sondami. Jak się prezentują? Szanse którego kandydata okażą się największe? W opozycji z ostatnimi wyborami, główny oponent Donalda Trumpa posiada zdecydowanie lepsze wyniki.

Joe Biden, przedstawiciel frakcji demokratycznej, ma ponad 7% przewagi nad aktualnym prezydentem USA. Aczkolwiek sztab wyborczy Trumpa nie przejmuje się tym i nie sądzi, żeby aktualne badania przewidywały przyszły wynik wyborów. Ostatnio sytuacja wydawała się trochę podobnie - była sekretarz stanu w zeszłym głosowaniu również prowadziła, jednakże ta wyższość nie okazała się tak duża. Było to tylko 2,3%. Mimo że była sekretarz stanu posiadała przewagę i dostała więcej głosów, biorąc pod uwagę całe Stany, przegrała starcie z obecnym prezydentem.

Co ciekawe, w Ameryce nie przesądza o ilość indywidualnych głosów nie przesądza o wygranej. Przeważający okazuje się być głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich liczba i jest uzależniona ona od populacji w danym stanie. Kilka stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona - bitwę toczy ze sobą w znacznej mierze.

W każdym z wymienionych stanów sondaże miedzy sobą się różnią. W niektórych stanach przoduje kandydat Republikanów, gdzie indziej Joe Biden. Sytuacja więc okazuje się nie być jednoznaczna. Sporo jak najbardziej zależeć będzie od panujących poglądów w konkretnej części Stanów Zjednoczonych - zdarza się, że obywatele mają republikańskie podejście, a czasem okazują się to typowo demokratyczne podejście. Mimo wszystko chociażby w stanach ogólnie republikańskich w ostatnim czasie zaszły spore modyfikacje. Wiele dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy mają dosyć liberalne postawy, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie domy. Podobne podpisy być może będą miały duży wpływ na wskazanie następną głowę kraju.

A w jaki sposób odbędą się wybory podczas koronawirusa? Z powodu koronawirusa wybory zostaną wydłużone, bo rozpoczynają się nawet za chwilę. Spora liczba Amerykanów zdecydowała się głosować korespondencyjnie.

Pozostaje zatem poczekać na rozwój sytuacji - jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie jest jasne toteż kierowanie się opinią publiczną się może okazać niecelne.

Tagi:

Zostaw komentarz