Technology

Fantastyczny pojedynek i utrata punktów mistrza angielskiej ligi w hicie kolejki! Tottenham Hotspur pokonuje mistrzów Anglii po trafieniu w końcówce meczu!

20.02.2022, 13:40 0 komentarzy
Fantastyczny pojedynek i utrata punktów mistrza angielskiej ligi w hicie kolejki! Tottenham Hotspur pokonuje mistrzów Anglii po trafieniu w końcówce meczu!

Angielska Premier League jest aktualnie najtrudniejszą piłkarską ligą na świecie i spore grono piłkarskich kibiców ze Starego Kontynentu jest tego zdania. Własną markę Premier League budowała od wielu lat, a dobitnym tego przykładem są wyniki oglądalności, które te rozgrywki osiągają co sezon. Trzeba ponadto mieć na uwadze fakt, iż kluby z angielskich rozgrywek niemal co sezon bardzo dobrze rywalizują w europejskich rozgrywkach. To, że obecnie panującym mistrzem Champions League jest Chelsea z Londynu, a więc zespół z Anglii jest tego perfekcyjnym przykładem. Chęć na triumf w tych elitarnych pucharowych rozgrywkach ma też Manchester City i to z całą pewnością. Gracze z Manchesteru w zeszłym roku zakwalifikowali się do finałowego spotkania Champions League, ale wtedy musieli uznać skuteczność klubu prowadzonego przez Tuchela Thomasa. To bez wątpienia był bardzo duży cios dla szkoleniowca mistrza ekstraklasy angielskiej Guardioli Pepa, który w teraz trwającym sezonie zrobi wszystko, by zwyciężyć upragnione trofeum europejskie.

Warto mieć na uwadze fakt, iż mistrz angielskiej ligi jest na perfekcyjnej drodze, aby sobie uprościć drogę po puchar Champions League. Nad pozostałymi zespołami mają sporą przewagę w angielskiej lidze, co da im szansę o wiele bardziej skoncentrować się na europejskich rozgrywkach. Piłkarze z Manchesteru w poprzedni weekend walczyli Tottenhamem Hotspur i bez wątpienia nie spodziewali się tak trudnego pojedynku. Ambitnie ruszyła do ataku od początku meczu ruszyła drużyna Tottenhamu Hotspur, czego efektem było trafienie już po czterech minutach meczu. Piłkarze mistrza ligi angielskiej musieli ruszyć do gonienia wyniku. Sympatycy piłkarscy z Manchesteru z całą pewnością odczuwali szczęście, w sytuacji, kiedy piłkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając tym samym do remisowego rezultatu. Do głosu podczas drugiej odsłony tego spotkania doszli ponownie doszli goście, którzy za sprawą Harryego Kane'a objęli prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, iż spotkanie skończy się triumfem Tottenhamu Hotspur, jednak w 92 minucie z jedenastki doprowadził do remisu Mahrez. W ostatnich sekundach sędzia meczu wskazał na karnego dla Tottenhamu z Londynu. Karnego na bramkę przemienił Kane, który takim sposobem dał zwycięstwo dla Tottenhamu z Londynu.

Zostaw komentarz