Technology

Gracze klubu z Niemiec byli kompletnie bezradni i ostatecznie polegli rezultatem 0 do 4! Imponujący triumf Ajaxu w Champions League!

26.10.2021, 12:02 0 komentarzy
Gracze klubu z Niemiec byli kompletnie bezradni i ostatecznie polegli rezultatem 0 do 4! Imponujący triumf Ajaxu w Champions League!

Sympatycy futbolu zgromadzeni na trybunach w Amsterdamie mieli okazję oglądać bardzo dobre spotkanie. Na wieczór we wtorek Ajax podejmował na swoim obiekcie Borussię z Dortmundu, a więc silny zespół z niemieckiej ligi. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, iż mistrz Holandii fantastycznie zainaugurował zmagania w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed wtorkowym pojedynkiem mieli na swoim koncie dwie wygrane i w spotkaniu z Borussią Dortmund ich celem po raz kolejny był komplet punktów. Tym razem jednak nie miało być aż tak prosto, ponieważ piłkarze niemieckiej Borussii także mieli chrapkę na triumf podczas tego spotkania. Dobrze jednak wspomnieć o tym, że w tym meczu było trudno wytypować faworyta do triumfu. Obie drużyny miały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się musiało w przeciągu 90. minut. Bez cienia wątpliwości mało kto się spodziewał tak nijakiego meczu ze strony Borussii Dortmund i równolegle tak świetnego spotkania piłkarzy mistrza Eredivise.

Rzeczywistość była jednak naprawdę nieubłagana dla sympatyków drużyny niemieckiej. Znacznie korzystniej od swoich rywali od startu pojedynku wyglądali piłkarze Ajaxu. Haaland Znajdujący się w fantastycznej formie w aktualnym sezonie był w trakcie trwania tego spotkania w pełni wyłączony i nie potrafił odszukać drogi do bramki oponenta. Holenderski Ajax jednak był niesamowicie efektywny, czego idealnym przykładem jest finalny wynik pojedynku. Gracze ekipy mistrza holenderskich rozgrywek triumfowali rezultatem 4 do 0 i tym samym umocnili się na miejscu lidera w rozgrywkach grupowych. To zwycięstwo z całą pewnością przybliża ich do wejścia do zmagań w fazie pucharowej, która rozgrywana będzie na wiosnę. Gracze BVB mają 2 tygodnie na przygotowanie strategii do starcia rewanżowego, które odbędzie się na ich stadionie. To będzie z całą pewnością okazja do tego, żeby choć delikatnie zrewanżować się za bardzo zły wynik na stadionie w Amsterdamie. Wielbiciele futbolu z Europy są oczarowani formą przedstawianą przez piłkarzy trenera Ten Haga Erika i zaczynają wierzyć w powtórkę wyniku z sezonu 2018/2019, gdy to Ajax z Amsterdamu się zakwalifikował aż do 1/2 finału Ligi Mistrzów eliminując we wcześniejszych fazach wiele faworyzowanych klubów.

Zostaw komentarz