Technology

Mundial 2022 - przełomowe widowisko

16.11.2022, 10:25 0 komentarzy
Mundial 2022 - przełomowe widowisko

Dużymi krokami nadciągają rozgrywki piłkarskie w Katarze, a większa grupa facetów z zachwytem odlicza nadchodzące dni. W sieci globalnej powstaje dużo wypowiedzi dotyczących tego, która kadra wygra igrzyska sportowe, a która ma na to minimalne możliwości. Nagonki względem różnych sław piłki nożnej także nie braknie. Czy nadzwyczajne wydarzenie zapewni kibicom wyraziste przeżycia?

Znakomitość mundialu w Katarze

Wbrew ogromnej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do tego momentu zostały zrealizowane, te igrzyska będą niezwykle zjawiskowe. Pierwszy raz w historii, zawody miejsce będą miały na przestrzeni Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w kraju wyznania islamskiego. Pora roku również jest nietypowa, gdyż mundial odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to zarazem finalny koncept mistrzostw świata, gdzie udział będą brać zaledwie 32 składy piłkarskie, albowiem na kolejnym takim turnieju, liczba składów piłkarskich rozszerzona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Kąśliwe komentarze piłkarskiej publiki

Zbliżające się piłkarskie zawody są bardziej kontrowersyjne od swych poprzednich wersji. Ukazują się przekonania, iż wybór państwa, w którym mistrzostwa mają mieć miejsce, zawierał tło korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w piłkarskim towarzystwie widać gołym okiem gigantyczne wzburzenie. Wokół mistrzostw nieustannie włóczyło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w okresie budowania boisk i reszty zaplecza, umarła ogromna liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego przełomowego wydarzenia dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Która drużyna wzniesie w górę puchar?

Pomimo dużej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza zawodów, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą czynny udział w procesie, typując przeróżne zespoły do wygrania całego turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zbioru tego dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz