Technology

Niesamowicie trudne starcie zespołu polskiego w zmaganiach kwalifikacyjnych do przyszłorocznego mundialu! Nasi piłkarze zbliżyli się do gry w barażowych potyczkach po tym jak ograli zespół Albanii!

14.10.2021, 15:32 0 komentarzy
Niesamowicie trudne starcie zespołu polskiego w zmaganiach kwalifikacyjnych do przyszłorocznego mundialu! Nasi piłkarze zbliżyli się do gry w barażowych potyczkach po tym jak ograli zespół Albanii!

Awansowanie na mundial dla kibiców piłki nożnej z całej Europy jest bez najmniejszych wątpliwości naprawdę ważne. Rozgrywane w tym momencie eliminacje musiały zostać w takim przypadku wyjątkowo rozegrane później z uwagi na sytuację pandemiczną z zeszłego roku. Zmagania w kwalifikacjach do światowych mistrzostw drużyna narodowa Polski zaczęła z nowym szkoleniowcem Paulo Sousą, którego misją było przygotować zespół do walki o zakwalifikowanie się na rozgrywane w przyszłym roku mistrzostwa świata w Katarze. Początek walki w kwalifikacjach dla polskiego zespołu narodowego nie był specjalnie dobry, jednak najbardziej kluczowe jest to, że byliśmy w stanie ugrać kilka istotnych oczek. Przeciwnikiem Biało Czerwonych podczas wtorkowego wieczoru była Albania, która przed pierwszym gwizdkiem w tym pojedynku plasowała się jedną lokatę wyżej w klasyfikacji grupy eliminacyjne. To oznaczało więc, że jeżeli zawodnicy z Polski chcieli wciąż marzyć o kwalifikacji na światowe mistrzostwa w Katarze to muszą zdobyć trzy punkty.

start tego meczu był naprawdę wyrównane i niesamowicie ciężko było sprecyzować głównego faworyta do wygranej i dobrze brać pod uwagę ten fakt. Pierwsza część meczu skończyła się rezultatem zero do zera, co z pewnością było o wiele bardziej korzystną sytuacją dla albańskiej reprezentacji narodowej. Dużo lepiej przedstawiała się dużo lepiej forma zawodników naszej drużyny i byliśmy znaczne bliżej strzelenia gola. W końcowym rozrachunku to kadra Polska była w stanie zdobyć trafienie i wysunąć się na prowadzenie w trakcie tego spotkania. Świderski Karol, który na boisku zameldował się w drugiej połowie spotkania wykorzystał fenomenalne zagranie Klicha. Szkoleniowiec Paulo Sousa ponownie pokazał, że potrafi wprowadzać graczy z ławki rezerwowych podczas starcia. Z uwagi na chuligańskie reakcje sympatyków Albanii starcie musiało zostać na chwilę wstrzymane. Po powrocie do gry jednak niewiele się zmieniło i to reprezentanci Polski mogli świętować z powodu triumfu. Uzyskany na terenie Albanii wynik 1 do 0 to wyśmienita nowina odnosząca się do zmagań o promocję do światowych mistrzostw. Drużyna narodowa Polski jest na tą chwilę na miejscu numer dwa i sprawa dostania się do zmagań barażowych uzależniona jest tylko od naszych piłkarzy.

Zostaw komentarz