Technology

Niezwykły mecz w niedzielny wieczór we francuskiej lidze rozgrywali gwiazdy Paris Saint Germain! na boiskach we Francji było naprawdę ekscytująco i mogliśmy zobaczyć wiele goli w weekend!

24.01.2022, 08:56 0 komentarzy
Niezwykły mecz w niedzielny wieczór we francuskiej lidze rozgrywali gwiazdy Paris Saint Germain! na boiskach we Francji było naprawdę ekscytująco i mogliśmy zobaczyć wiele goli w weekend!

Bardzo długo francuska liga była uważana przez ekspertów od piłki nożnej za zmagania z nieco innej półki. Mocnych zespołów, które zdołałyby do samego końca walczyć w zmaganiach europejskich przeważnie nie mogliśmy podziwiać tam. W poprzednim dziesięcioleciu jednak do Paris Saint Germain wkroczył całkowicie nowy prezes, który zapoczątkował całkowicie nowy rozdział dla tego zespołu oraz całych rozgrywek francuskich. Francuska liga od tego momentu stała się o wiele bardziej doceniana i zawodnicy chętniej zgadzali się na transfery do klubów z Francji. W dzisiejszym artykule chcemy skoncentrować się na tym, co na dzień dzisiejszy odbywa się w rozgrywkach francuskich. Bez cienia wątpliwości na ten moment najmocniejszym zespołem w lidze francuskiej jest Paris Saint-Germain, które kolejny raz pewnie kroczy ku tytułowi mistrza kraju. Na dzień dzisiejszy może wydawać się, iż brakuje w ekstraklasie francuskiej zespołu, który dałby radę przerwać hegemonię zawodników Paris Saint Germain.

Trenowana przez szkoleniowca Pochettino Mauricio drużyna w niedzielę wieczorem ograła Stade de Reims wynikiem cztery do zera. Gracze PSG w ten sposób mogli zapisać do swojego dorobku następne niezwykle ważne w odniesieniu do konkurowania o krajowe mistrzostwo 3 punkty. Warto pokreślić, iż swoje pierwsze trafienie dla Paris Saint Germain w tym pojedynku strzelił Ramos, który w zeszłym roku został pozyskany z Królewskich. Bez cienia wątpliwości najlepsze starcie rozegrało się pomiędzy Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace. Klub gości w trakcie obecnego sezonu rywalizuje o występ w europejskich rozgrywkach, jednak w trakcie tego spotkania musieli pogodzić się z porażką. Zawodnicy Bordeaux zwyciężyli wynikiem 4:3, co z całą pewnością mogło podobać się kibicom piłkarskim, którzy zasiedli na trybunach w dniu meczu. Na rezerwowej ławce mecz spędził natomiast Majecki, którego Monaco było gorzej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło klęskę rezultatem 2 do 3. Była to naprawdę emocjonująca kolejka francuskiej ligi i warto to zaznaczyć.

Zostaw komentarz