Technology

O finał baraży Biało Czerwoni mierzyć się będą z rosyjską kadrą! Drużyna Polski zna przeciwnika w walce o awans do mundialu w Katarze!

29.11.2021, 13:05 0 komentarzy
O finał baraży Biało Czerwoni mierzyć się będą z rosyjską kadrą! Drużyna Polski zna przeciwnika w walce o awans do mundialu w Katarze!

Nie można zaprzeczyć, że decydująca prosta kwalifikacji do światowego czempionatu ze strony drużyny Polski była niespodziewania słaba. Reprezentanci Polski w ostatecznym rozrachunku zdołali sobie zagwarantować grę w barażowej rywalizacji, jednakże z za dużą nonszalancją przystąpili do meczu z węgierskim zespołem. Klęski nie udało się uniknąć i dlatego też nie mogliśmy być rozstawieni przy losowaniu par barażowych. Los przydzielił nam całkiem nie trudną barażową ścieżkę więc jednak mieliśmy dużo szczęścia. W pierwszej kolejności rywalem zawodników z Polski ma być rosyjska narodowa kadra, która na ostatnich mistrzostwach świata dotarła aż do ćwierćfinału. To był bez cienia wątpliwości fantastyczny wynik dla graczy selekcjonera Czerczesowa Stanisława, jednak po mundialu ich gra nie układała się na tyle dobrze. I chociażby z tego powodu możemy myśleć o tym, iż będziemy w stanie ugrać promocję do meczu finałowego turnieju barażowego o miejsce na czempionacie światowym w Katarze.

Na moment przed rozlosowaniem barażowych przeciwników na szkoleniowca polskiej reprezentacji Paulo Sousę spadła spora fala krytyki za jedenastkę, którą zdecydował się wypuścić w starciu z zespołem narodowym Węgier. Wielu specjalistów rozprawiało nawet nad tym, by powołać kompletnie świeżego trenera przed priorytetowymi starciami. Finalnie Sousa zatrzymał swoją pracę i trzeba pamiętać, że miał przy rozlosowaniu naprawdę sporo szczęścia. W ten sposób uniknęliśmy choćby niezwykle nieprzyjemnej walki z zespołem Włoch, czyli panującymi obecnie czempionami Starego Kontynentu. Jeśli uda nam się zwyciężyć rosyjską kadrę to w ostatnim spotkaniu toczyć bój będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie ze zwycięzcą półfinału między zespołem narodowym Szwecji, a czeską narodową reprezentacją. Na pewno starcie z zawodnikami ze Szwecji byłoby fantastyczną okazją na rewanż za klęskę wynikiem 2 do 3 na mistrzostwach Europy. Spotkanie z rosyjską reprezentacją narodową nie będzie dla naszej kadry zbyt proste i warto wziąć to pod uwagę. Kadra Polski będzie musiała się wspiąć na najwyższy poziom własnych futbolowych zdolności jeśli rozmyślamy o awansowaniu do światowych mistrzostw w Katarze.

Zostaw komentarz