Technology

Po niesamowitym meczu gracze trenowani przez Tuchela Tomasa zdołali ograć Tottenham FC rezultatem 1 do 0! Chelsea zagwarantowała sobie awans do spotkania finałowego rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi!

14.01.2022, 08:30 0 komentarzy
Po niesamowitym meczu gracze trenowani przez Tuchela Tomasa zdołali ograć Tottenham FC rezultatem 1 do 0! Chelsea zagwarantowała sobie awans do spotkania finałowego rozgrywek Pucharu Angielskiej Ligi!

Na wieczór w środę fani piłki nożnej z Anglii byli skoncentrowani na meczu, który był rozgrywany między Chelsea Londyn, a Tottenhamem FC. Triumfator rywalizacji półfinałowej miał zakwalifikować się do finału Pucharu Angielskiej Ligi, a więc stawka tego meczu była niezwykle wysoka. Chelsea, która wygrała rezultatem 2:0 na swoim terenie w trakcie pierwszego meczu obu drużyn była dużo bardziej zdeterminowana. Każdy był jednak świadomy tego, że w pojedynku numer dwa brakować nie będzie emocjonujących momentów. Nic bardziej mylnego od samego początku do końca futbolowi fani mieli szansę obserwować bardzo dobre spotkanie. Prowadzeni przez Conte Antonio piłkarze z pewnością mieli nadzieję na lepszy rezultat, jednak zespół Chelsea z Londynu natychmiast ruszyła do akcji. Po osiemnastu minutach zawodnicy Tuchela Thomasa osiągnęli prowadzenie, gdy po fantastycznym zagraniu Mounta Masona piłkę do bramki wpakował Reudiger Antonio.

To był bez wątpienia niezwykły początek spotkania dla Chelsea FC, która zdecydowanie zdołała zbliżyć się w ten sposób do finałowego spotkania Pucharu Angielskiej Ligi. Od teraz zawodnicy Tottenhamu mieli do odrobienia już 3 trafienia, aby chociażby doprowadzić do dodatkowych trzydziestu minut. To było wyjątkowo skomplikowane zadanie. Sympatycy którzy się pojawili na stadionie w Londynie mieli również dużo powodów do irytacji z powodu systemu VAR. Prowadzący ten pojedynek arbiter aż dwukrotnie dyktował rzut karny dla miejscowych, ale dwa razy też był zmuszony te decyzję wycofywać po przejrzeniu powtórki przy pomocy VAR. Piłkarze londyńskiego Tottenhamu pomimo to w dalszym ciągu starali się o pomyślny wynik i byli w stanie nawet zdobyć gola. Jednak przy akcji bramkowej po raz kolejny musiał zainterweniować VAR i sędzia prowadzący to spotkanie zasygnalizował, iż kapitan wicemistrzów Europy w momencie zagrania znajdował się na spalonej pozycji. W końcowym rozrachunku Chelsea Londyn wygrała tą batalię rezultatem 1 do 0 i zagra w wielkim finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej przeciwnikiem będzie londyński Arsenal lub Liverpool.

Zostaw komentarz